Nye tider i vente for årgang 2010
Så blev det tid til de store forandringer på vores meget velfungerende årgang 2010. Sommerpausen markerer også, at intet mindre end 17 af drengene skal på efterskole, og at det ved en meget velbesøgt afslutningsaften blev til et farvel til 3 meget populære forældretrænere Martin, Morten og Niels Jørgen. Derudover stopper også assistenttræner Jonathan, men holdet drives videre under kyndig ledelse af Benjamin Hallengreen, som 1 gang om ugen har hjælp af Hamza.
De 3 forældretrænere har gjort det fantastisk, og Niels Jørgen fortsætter heldigvis på årgang 2015. Aftenen var med omkring 70 spillere, tidligere trænere og forældre, og der var mange fine taler og indlæg og ikke mindst fine og velfortjente gaver til de afgående trænere.
Tak for indsatsen til alle og rigtig god sommer og ikke mindst på gensyn til de 17 drenge, som forhåbentlig vender retur til Lundtofte om 1 års tid efter spændende efterskoleophold.
På vegne af bestyrelsen
Claus.